Dotační poradentsví

Proč využít naše služby ?

  1.   Máme nejlepší dostupnost informačních zdrojů (firemní software, nepřetržité vzdělávání, každodenní aktualizace z EU, bohaté zkušenosti a stálé kontakty na úřadech).
  2.   Přineseme Vám jak časovou úsporu, tak také úsporu nákladů (sledujeme Vaše potřeby a neustále pro Vás zajišťujeme volné prostředky z EU).

S námi získáte vždy o něco více.

Během roku 2015 monitorujeme 126 nejrůznějších příspěvků po celé České republice. Máme dokonalý přehled o tom, jak vytvořit nejlepší strategii pro Vaše podnikání.

V dnešní době je přijetí nového zaměstnance pro každou firmu, především tedy pro malé firmy velkým rozhodnutím a také i rizikem.
Stát ale i Evropská unie se snaží firmy alespoň trochu motivovat.

Takové motivace mohou mít různé formy. Jednou z nich je dotace na zaměstnance, tedy dotace na nové pracovní místo. Jaké příspěvky tedy mohou zaměstnavatelé využít?

V první řadě to mohou být stáže ve firmách. Firmy nabízí zaškolení stážisty po dobu 2–4 měsíců. Věk stážisty není omezen. Pokud tedy zaučíte nového kolegu, můžete získat dotaci až 150 000 Kč za 1 stážistu po 2 měsíce mentorování. Takové stáže jsou určeny především pro zájemce o zaměstnání, kteří jsou zaregistrovaní na úřadu práce.

Dotace můžete získat díky projektu Stáže pro mladé. Tento projekt funguje na stejném principu jako Stáže ve firmách. Příspěvek je složen z nákladů na provoz kanceláře a z ušlé mzdy daného mentora.

Příspěvky od úřadu práce. Sám stážista je platově ohodnocen a to 60 Kč/hod. Tyto stáže jsou ale určeny jen pro cílovou skupinu – studenty posledních ročníků středních a vysokých škol. Důvodem je fakt, že absolventi jsou na trhu práce znevýhodněni a bez praxe, která je v dnešní době potřebná si zaměstnání v oboru hledají velmi obtížně.

Vzdělávání pracovníků

Cílem projektu je podpora dalšího vzdělávání zaměstnanců u zaměstnavatelů, kteří v meziročním srovnání nezaznamenali nižší pokles tržeb než je 15% . Finanční podpora se týká nákladů na vzdělávání i příspěvků na mzdy vzdělávajících se pracovníků a dalších nákladů.

  • Dotace na náklady vzdělávací aktivity až 100%
  • Dotace na mzdu vzdělávajícího se zaměstnance
  • Maximálně 27 600,- Kč měsíčně, tj. max. 165,- Kč/hod
  • Maximální výše příspěvku na všechny zaměstnance
  • Maximálně částka 500 000,- Kč měsíčně.

Finanční příspěvek na:

  • vzdělávání
  • rekvalifikace zaměstnanců